Spring til indhold

BMW i3 privatleasing

Opdateret 18. oktober 2026 · 10 tilbud

Her finder du aktuelle tilbud på BMW i3 privatleasing. Sammenlign månedlig ydelse, udbetaling, km/år og vilkår, og find den løsning der passer til dit behov.

10 tilbud fundet

Sorteret efter bedste tilbud
Billede ikke tilgængeligt

BMW i3

40 xDrive Fully Charged

Elektrisk
704 km
374 hk
Sedan

5.295 kr./md.

1 tilbud
48 mdr
Periode
15.000 km
Km/år
35.000 kr.
Udbetaling
4,82 kr.
Pris/km
Billede ikke tilgængeligt

BMW i3

40 xDrive Supercharged

Elektrisk
700 km
374 hk
Sedan

5.495 kr./md.

1 tilbud
48 mdr
Periode
15.000 km
Km/år
35.000 kr.
Udbetaling
4,98 kr.
Pris/km
Billede ikke tilgængeligt

BMW i3

40 xDrive M Sport Pro Supercharged

Elektrisk
687 km
374 hk
Sedan

5.695 kr./md.

1 tilbud
48 mdr
Periode
15.000 km
Km/år
35.000 kr.
Udbetaling
5,14 kr.
Pris/km
Billede ikke tilgængeligt

BMW i3

40 xDrive M Sport

Elektrisk
710 km
374 hk
Sedan

4.795 kr./md.

1 tilbud
48 mdr
Periode
15.000 km
Km/år
35.000 kr.
Udbetaling
4,42 kr.
Pris/km
Billede ikke tilgængeligt

BMW i3

50 xDrive Supercharged

Elektrisk
896 km
469 hk
Sedan

6.495 kr./md.

1 tilbud
48 mdr
Periode
15.000 km
Km/år
35.000 kr.
Udbetaling
5,78 kr.
Pris/km
Billede ikke tilgængeligt

BMW i3

50 xDrive M Sport Pro Supercharged

Elektrisk
881 km
469 hk
Sedan

6.695 kr./md.

1 tilbud
48 mdr
Periode
15.000 km
Km/år
35.000 kr.
Udbetaling
5,94 kr.
Pris/km
Billede ikke tilgængeligt

BMW i3

50xDrive Fully Charged

Elektrisk
905 km
469 hk
Sedan

6.295 kr./md.

1 tilbud
48 mdr
Periode
15.000 km
Km/år
35.000 kr.
Udbetaling
5,62 kr.
Pris/km
Billede ikke tilgængeligt

BMW i3

50 xDrive M Sport

Elektrisk
912 km
469 hk
Sedan

5.795 kr./md.

1 tilbud
48 mdr
Periode
15.000 km
Km/år
35.000 kr.
Udbetaling
5,22 kr.
Pris/km
Billede ikke tilgængeligt

BMW i3

50 xDrive Active

Elektrisk
907 km
469 hk
Sedan

5.495 kr./md.

1 tilbud
48 mdr
Periode
15.000 km
Km/år
35.000 kr.
Udbetaling
4,98 kr.
Pris/km
Billede ikke tilgængeligt

BMW i3

40 xDrive Active

Elektrisk
702 km
374 hk
Sedan

4.695 kr./md.

1 tilbud
48 mdr
Periode
15.000 km
Km/år
35.000 kr.
Udbetaling
4,34 kr.
Pris/km

Sammenlign priser på BMW i3

Samlede omkostninger = månedlig ydelse × antal måneder + udbetaling. Ekskl. gebyrer. Opdateret 18. oktober 2026.
VariantMånedlig ydelseUdbetalingKm/årSamlede omkostninger i perioden
40 xDrive Active4.695 kr./md.35.000 kr.15.000 km/år260.360 kr. (48 mdr.)
40 xDrive M Sport4.795 kr./md.35.000 kr.15.000 km/år265.160 kr. (48 mdr.)
40 xDrive Fully Charged5.295 kr./md.35.000 kr.15.000 km/år289.160 kr. (48 mdr.)
40 xDrive Supercharged5.495 kr./md.35.000 kr.15.000 km/år298.760 kr. (48 mdr.)
50 xDrive Active5.495 kr./md.35.000 kr.15.000 km/år298.760 kr. (48 mdr.)
40 xDrive M Sport Pro Supercharged5.695 kr./md.35.000 kr.15.000 km/år308.360 kr. (48 mdr.)
50 xDrive M Sport5.795 kr./md.35.000 kr.15.000 km/år313.160 kr. (48 mdr.)
50xDrive Fully Charged6.295 kr./md.35.000 kr.15.000 km/år337.160 kr. (48 mdr.)
50 xDrive Supercharged6.495 kr./md.35.000 kr.15.000 km/år346.760 kr. (48 mdr.)
50 xDrive M Sport Pro Supercharged6.695 kr./md.35.000 kr.15.000 km/år356.360 kr. (48 mdr.)

Se flere elbiler til privatleasing

Overvejer du flere muligheder end BMW i3? Lease elbil på tværs af mærker – sammenlign månedlig ydelse, udbetaling og rækkevidde for hele udvalget.

Tilmeld dig Leasingbuddys nyhedsbrev

Modtag de bedste privatleasing tilbud, ekspertguides og seneste nyheder.

Udkommer ca. hver uge.